Kolagén je bielkovina, ktorá sa bežne vyskytuje v našom organizme. Jeho produkcia však po dovŕšení určitej vekovej hranice (25 – 30 rokov) začína pozvoľne klesať a preto je potrebné dodávať ho do organizmu vo forme tabliet či účinnejšieho prášku na pitie. Ak ste sa rozhodli dozvedieť sa o vplyve kolagénu na váš organizmus viac, ste na správnom mieste. Pokúsime sa priblížiť vám účinky najlepšieho kolagénu na vašu krásu i na vnútorné prostredie. Kolagén ovplyvňuje množstvo procesov a preto i jeho účinky na organizmus sú naozaj ďalekosiahle. Žiadny strach. S našou pomocou sa dozviete o kolagéne všetko, čo vás zaujíma. A možno i o trochu viac.

Kolagén je bielkovina, ktorá sa bežne vyskytuje v našom organizme

Krása pod vplyvom najlepšieho kolagénu? Samozrejmý fakt!

Túžba zachovať si večnú mladosť a krásu je ľudstvu vlastná už od počiatku vekov. Už staré civilizácie vymýšľali a hľadali spôsoby, vytvárali pleťové krémy a iné procedúry, ktoré mali zachovať pleť stále pružnú a mladú. Používali na to tie najšialenejšie metódy od nanášania jedu až po rôzne ovocné mixy. Samozrejme, mnohé z nich dosahovali účinky v krátkodobom hľadisku, ale nikdy sa im skutočne nepodarilo ovplyvniť proces starnutia.

Čo je však kľúčom k večnej mladosti? Proces starnutia je výsledkom toho, že v organizme začínajú prevládať deštrukčné procesy nad obnovou. Zastavuje a spomaľuje sa produkcia enzýmov, klesá produkcia látok v tkanivách. Jednou z látok, ktorých produkcia klesá je kolagén. Jeho znížená produkcia sa prejavuje ovisnutím čŕt tváre, vytvorením vrások a stratou pružnosti pleti. Nedostatok kolagénu sa neprejavuje len na tvári, ale na pokožke celého tela. Je najlepší kolagén kľúčom k večnej mladosti?

Áno, kolagén je jednou z možností, ako vdýchnuť svojmu organizmu druhý dych. Nehovoríme o tom, že od neho môžete očakávať nereálne výsledky. Čas nevrátite, ručičky hodín sa nevrátia späť a my nebudeme vyzerať rovnako ako pred rokmi. Môžeme však svojej pokožke vrátiť späť stratenú elasticitu a rovnako podporiť i zdravé nechty a krásne žiarivé vlasy, ktoré sú korunou krásy.

Okrem toho, pri pití kolagénových práškov dodávame do tela prirodzený kolagén a zároveň podľa viacerých štúdií stimulujeme produkciu svojho vlastného kolagénu. Hoci sme spomínali v predchádzajúcich riadkoch, že produkcia kolagénu s postupujúcim vekom klesá. Najlepší kolagén určený na pitie však dokáže proces tvorby kolagénu v tele obnoviť. A tak vám kolagén v otázkach krásy pomôže v mnohých smeroch.

Buďme k sebe úprimný – keď vyzeráme dobre, cítime sa dobre. Vzhľadom na to, že najlepší kolagén má moc posilniť pokožku, pomôcť s krásnymi vlasmi i v otázkach zdravých nechtov, niet sa čo diviť, že zasiahne i v otázke našej podporenia našej sebadôvery. Túžili ste vždy po dokonalej pleti? Vďaka kolagénu sa toto prianie môže stať skutočnosťou

Čas nevrátite, ručičky hodín sa nevrátia späť a my nebudeme vyzerať rovnako ako pred rokmi.

Pomôže vám najlepší kolagén cítiť sa lepšie?

V predchádzajúcich riadkoch sme vám priblížili, účinky kolagénu, ktoré sú viditeľné na prvý pohľad. Samozrejme, vďaka krajšiemu vzhľadu získavame lepší pocit a netrápime sa nad nedokonalosťami. Je však možné, že kolagén ovplyvní v pozitívnom slova zmysle i naše vnútorné zdravie a pomôže s bojom so zdravotnými problémami?

Väčšina ľudí pri slove kolagén automaticky myslí na kĺby. A majú pravdu. Vedeli ste, že kolagénové vlákna tvoria 70 – 90% chrupavky v našich kĺboch? Zdravie chrupaviek a kĺbov bezvýhradne súvisí s obsahom kolagénu v organizme. Chrupavka však nie je jedinou časťou, ktorá je ovplyvnená – kolagén zohráva dôležitú úlohu i v zdraví šliach a väzov. Vzhľadom na to, že máme vedomosť o klesaní produkcie kolagénu, vieme, že najlepší kolagén je potrebné doplniť.

Potrebujeme dodávať, že kolagén pomáha i pri naberaní svalovej hmoty? Zaujíma vás spojitosť medzi svalovou hmotou a kolagénom? Kolagén predstavuje približne 2% svalovej hmoty a i napriek tomu, že je toto číslo nízke, nemôžeme zabudnúť na fakt, že kolagén je jedným zo stavebných kameňov svalových vlákien pričom podporuje ich odolnosť v ťahu.

Myslíte, že výpočet benefitov kolagénu končí? Ani náhodou! Kolagén ovplyvňuje i trávenie. Tráviaci trakt a najmä črevá sa vyznačujú vysokým obsahom kolagénu. Črevá vďaka svojej pružnej stavbe dokážu pohybovať s potravou a tým ju posúvať do ďalších oblastí tráviaceho traktu. A zdravé trávenie predsa bez zdravých a výkonných čriev nemôže fungovať.

Kolagén je najviac zastúpeným proteínom v tele. Podieľa sa na stavbe takmer všetkých tkanív tela a jeho funkcia je predovšetkým udržať pevnosť a pružnosť. Odhalenie všetkých jeho funkcií bolo pre nás kľúčové. Zistili sme, že jeho produkcia klesá a to je jeden z dôvodov, prečo sa zhoršuje náš zdravotný stav na mnohých úrovniach. Pitie najlepšieho kolagénu je pre vaše zdravie kľúčové. Získate benefity, ako je krásna pokožka, jemné vlasy ale i zdravé nechty či výkonný pohybový aparát. Zbavíte sa nepríjemnej a bodavej bolesti kĺbov, ktorá vás už nebude sprevádzať na každom kroku. Možností pre využitie kolagénu si nájde každý organizmus podľa svojich individuálnych potrieb. Na zdravie!